_________________________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________

5 Mayıs 2012 Cumartesi

Film ≈ Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Filmleri hemen çıkar çıkmaz izlemeyi, kitapları çıkar çıkmaz okumayı, bir ürünü çıkar çıkmaz kullanmayı sevmediğimi söylemiş miydim size ?
Bazen aradan yıllar geçer ve ben adını bile yeni duyarım :)
"Zaman kaybı" veya "Verdiğim paraya yazık" dememek için belirli bir süre geçmesi lazım üzerinden, başkalarının yorumlarını önemserim hep..
Bunları neden mi anlatıyorum.. Çünkü şuan anlatacağım film de öyle.. 2007 yapımı bir film. Aslında daha önce adını duymuştum ve yaklaşık 2 ay önce de indirmiştim, bilgisayarın bir köşesinde öyle usul usul izlenmeyi bekliyordu.
Dün akşam yorgun ve sıkkın bir halde ne yapsam diye düşünüp dururken gözüme ilişti ve belkide zamanı gelmiştir diye düşünerek izlemeye başladım.
Aslında film demek doğru mu bilmiyorum; bir MÜZİKAL..
Öncelikle film hakkında bilgileri buyrun :)

Yapım: 2007  -  ABD,Tür: Dram,  Gerilim,  Suç

Süre: 116 dakika

Yönetmen: Tim Burton
Görüntü Y.: Dariusz Wolski


Film Özeti : Filmde Johnny Depp, haksız yere hapse gönderilen, ve sadece bu acımasız ceza için değil, karısı ile kızına olanların üzücü sonuçları için de intikam yemini eden Benjamin Barker’ı, Helena Bonham Carter ise onun saplantılı ölçüde kararlı suç ortağı Bayan Nellie Lovett’ı canlandırıyor. Barker, Sweeney Todd kimliğine bürünerek Bayan Lovett’ın pastanesinin üzerindeki, eskiden kendine ait olan berber dükkanına geri döner. Amacı, karısı Lucy’yi ve küçük kızını ondan çalmak için alçak yardımcısı Beadle Bamford’la (Timothy Spall) birlikte kendisini uydurma bir suçla uzaklara gönderen Yargıç Turpin’i (Alan Rickman) gözlemektir. Bayan Lovett, Barker’a, Yargıç Turpin tarafından iğfal edilen karısının kendisini zehirlediğini söyler. Bu arada, rakibi olan gösterişli İtalyan berber Pirelli (Sacha Baron Cohen), Barker’ı kimliğini ifşa etmekle tehdit edince, Barker onu boğazını keserek öldürür. Cesetle ne yapacağını bilemezken, Bayan Lovett bu krizi, sallantıda olan işini kurtarmak için çözüm olarak görür ve turtalarını insan etiyle doldurmayı önerir. Sweeney, yargıcın gözlerini Johanna’ya (Jayne Wisener), yani Sweeney’nin ergenlik çağına gelmiş kızına diktiğini fark eder. Yargıç, Johanna’nın vesayetini elinde tutmaktadır. Evde hapis hayatı yaşayan Johanna bir gün Sweeney’yi denizden kurtarmış olan genç denizci Anthony (Jamie Campbell Bower) tarafından fark edilir. Genç kıza delice aşık olan Anthony onu kurtarıp evlenmeye yemin eder. Bu arada, Bayan Lovett’ın turtaları çok geçmeden Londra’da dillere destan olur ve satış patlaması yapar. Bayan Lovett saygınlık kazanmayı ve Sweeney’yle evlenip deniz kenarında yaşamayı düşlemektedir. Yanlarında, evlatlık olarak alacağı, Pirelli’nin eski asistanı Toby de (Edward Sanders) olacaktır. Fakat Sweeney’nin aklında intikamdan başka bir şey yoktur; başka herkes ya da her şeye zarar verecek olsa da.

Şimdi de bir kaç fotoğraf :Şimdi de yorumuma gelelim.. Çok fazla şey söylemeyeceğim aslında.
Zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadım. Evet, eğlendim.. :)
Yalnız bir önerim olacak, kesinlikle orijinal dilde izleyin. Türkçe dublaj ile bu kadar zevkli olmayacaktır. :)

- İYİ SEYİRLER -

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bunlara da bir bakın :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...