_________________________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________

21 Ağustos 2014 Perşembe

Ürün İncelemesi || LOreal Paris Miss Manga Mascara Black

Sağı solu belli olmayan bir yaz gününden daha hepinize Merhabalar :)

Beni tanıyanların bildiği çok net bir gerçek vardır ki makyaj konusunda en büyük takıntım kirpikler.! Bu nedenle makyaja başladığım ilk günden beri çok sayıda maskara deneyimlemiş bir insanım. Hal böyle olunca yeni çıkan ya da adından çok söz edilen bir maskarayı merak etmemem imkansız.


Bildiğiniz gibi Loreal bir süre önce oldukça iddialı "Büyük manga gözlerin sırrı, üst ve alt kirpiklere hacim veren yeni Mega Volume Miss Manga maskara!" sloganıyla adından çokça söz ettirdi.
Ben de birçok blogger gibi bu maskaranın siyah rengini bulur bulmaz yapıştım :)

Peki nedir bu Miss Manga'nın vadettikleri;
  • Mega siyah,
  • 15 kat hacim, *
  • Yoğun kavrama özelliği,
  • Koni şeklindeki esnek fırçasıyla yoğun üst kirpikler ve belirgin alt kirpikler.


+ Maskara tam da vadettiği şekilde simsiyah..! Bu nedenle oldukça beğendim.
+ Bu sıcak havalara rağmen kuruduktan sonra neredeyse hiç akma / bulaşma yapmadı.
- "15 kat hacim" bu maskara için gereğinden fazla iddialı olmuş. "15 kat uzunluk" deseler anlarım zira kirpiklerinizi epey uzatıyor. Ancak hacimin "h"si yok bu maskarada. Ne yazık ki benim için en önemli nokta olan hacim konusunda sınıfta kaldı. Keşke beklentileri bu kadar yükseltmeselerdi.
- Fırçası o kadar tuhaf ki değil kirpikleri yoğun bir şekilde kavramak normal bir şekilde maskara sürmeyi bile imkansız hale getiriyor. Evet, fırça şeklinin konik oluşu iç kısımlara uygulamayı kolaylaştırıyor ancak sözde "esnek" olarak ürettikleri fırça gereğinden fazla oynak..! Dipten uca bir uygulama yapmak istediğinizde fırça olur olmadık şekillerde hareket ederek bütün göz makyajınızı rezil edebiliyor. Maskara konusunda ne kadar yeniliklere açık olursam olayım bu sözde "esnek" fırçanın kesinlikle bana göre olmadığını anladım.
- Maskaranın formülü oldukça ıslak. Kurumaya başladığında daha iyi bir sonuç alma şansınız var ancak özellikle ilk kullanımlarda kirpikleri çok fazla yapıştırıyor.

Kısacası %40 indirimde vermiş olduğum 15 TL gibi bir fiyatı bile hak ettiğini düşünmüyorum.


1 yorum:

Bunlara da bir bakın :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...